CZEGO OCZEKUJE OD NAS BIZNES

   
 
 
 

            

                
            


Program konferencji

Informacje ogólne
Każdy panel potrwa około 1h, a w przerwach dla uczestników konferencji dostępny będzie catering.

Konferencję poprowadzi adw. Radzym Wójcik – członek Zespołu ds. komunikacji społecznej, wizerunku i działalności pro bono przy ORA w Warszawie, który pracuje w zespole transakcyjnym kancelarii Baker & McKenzie Krzyżowski i Wspólnicy.

Debatę kandydatów na Dziekana poprowadzi rzecznik prasowy warszawskiej adwokatury adw. Michał Fertak. Konferencję otworzy Dziekan Izby adwokackiej w Warszawie adw. Paweł Rybiński.

Panel I : Czego oczekują przedsiębiorcy od prawników?
W tym panelu oddamy głos przedsiębiorcom. Udział w panelu wezmą przedsiębiorcy, którzy odpowiedzą na pytania, według jakiego klucza wybierają podmioty świadczące pomoc prawną, czego od nich oczekują, skąd czerpią wiedzę o usługach prawnych, dlaczego do współpracy wybierają jedne podmioty a nie inne, jak zbudowane są ich działy prawne. Słowem, wszystko to, co powinno interesować prawników, którzy chcą współpracować z przedsiębiorcami.
Panel II : Młodzi adwokaci w sercu dużego biznesu
W tym panelu oddamy głos adwokatom. Udział w panelu wezmą młodzi adwokaci obsługujący duże podmioty gospodarcze. Będą to zarówno osoby zatrudnione w kancelariach korporacyjnych, pracujące przy obsłudze dużych firm, tak zwani „in house”, jak i prowadzący własne praktyki. Powiedzą, jak z ich perspektywy wygląda współpraca z dużymi podmiotami gospodarczymi. Panel ten ma stanowić „drugą stronę medalu” panelu pierwszego.
Panel III : PR i marketing prawniczy sposobem na pozyskanie Klienta
W tym panelu oddamy głos ekspertom ds. PR., w tym współpracującym w szczególności z branżą prawniczą. Powiedzą o tym, jak prawnicy radzą sobie z komunikacją z mediami, jak skutecznie wykorzystywać kontakt z mediami w swoje zawodowej pracy, czy skuteczna komunikacja z mediami przekłada się na dochody prawników i czy istnieje coś takiego aktualnie jak „spójna narracja Adwokatury”, a jeśli tak to jaka jest jej treść?
Panel IV : DEBATA kandydatów na Dziekana
Konferencja to ostatnie duże wydarzenie przed Zgromadzeniem Izby Adwokackiej w Warszawie. W ostatnim panelu kandydaci na Dziekana Izby, którzy zgłoszą swoją kandydaturę do dnia 18 kwietnia br., będą odpowiadać na pytania m. in. dot. przyszłości adwokatury w kontekście wyścigu z radcami prawnymi o klienta biznesowego oraz na ewentualne pytania z sali.

Prelegenci

Dotychczas obecność na konferencji potwierdzili:

Jacek Rakowski: dyrektor departamentu prawnego mLeasing i dyrektorem departamentu prawnego Związku Polskiego Leasingu,

Jonny Daniels: specjalista z zakresu PR, założyciel fundacji „From the depth”, doradca Donalda Trumpa, doradca izraelskiego Knesetu,

Andrzej Brochocki: przedsiębiorca, partner zarządzający w Kancelarii „Brochocki Nieruchomości”,

Anna Atanasow: adwokat obsługujący grupę CCC,

Aleksander Rzepecki: dyrektor biura prasowego Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, specjalista z zakresu PR prawniczego,

Ryszard Manteuffel: jeden z założycieli LegalUp, opartej na najnowszych technologiach platformy mającej na celu zoptymalizowanie dotarcia klientów do właściwych merytorycznie podmiotów świadczących usługi prawne,

Michał Biegaj: dyrektor ekspansji zagranicznej grupy CCC,

Bartosz Narzelski: projektant usług i komunikacji z doświadczeniem w branży prawnej,

Marcin K. Wiśniewski: adwokat, doradca podatkowy, certyfikowany księgowy. Zawód wykonuje w ramach KPMG, gdzie interdyscyplinarnie doradza klientom głównie w sprawach fuzji i przejęć.

Maciej Zaborowski: adwokat, członek rady nadzorczej PZU S.A. oraz PKP Intercity,

Izabela Wiśniewska: Legal & Compliance Director w Multi Poland,

Filip Flisowski: prezes zarządu ogólnopolskiej grupy Modern grupującej spółki z branży doradczej, informatycznej i gastronomicznej.

Miejsce

Konferencja odbędzie się w siedzibie Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie w al. Ujazdowskich 49 (sala im. Krajewskiego na I piętrze)

Komitet organizacyjny

Konferencja organizowana jest przez Zespół ds. komunikacji społecznej, wizerunku i działalności pro bono przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie.

Głównym organizatorem z ramienia zespołu jest adwokat Kacper Woźniak,

w skład komitetu organizacyjnego wchodzą także:

adwokat Radzym Wójcik

adwokat Michał Fertak

apl. adw. Marta Wyszyńska

apl. adw. Marta Dąbrowska

Kontakt

Imię i nazwisko:*
E-mail:*
Wiadomość:
Przepisz znaki z obrazka:
Logo